СҮХБААТАР ДҮҮРГИЙН ОЛИМПИАД

 

Математикийн олимпиад:

СБДүүргийн Математикийн олимпиадад манай сургуулийн 12б ангийн сурагч Н.Зөв-үйлст, Н.Дэлгэрсүрэн, Б.Болорчулуун нар Нийслэлийн олимпиадад орох эрхээ авлаа. Мөн Математикийн багш М.Батбилэг багш нарын олимпиадад 1-р байранд орж тус тус амжилт үзүүллээ.

 

Дүүргийн техник технологийн олимпиад:


Дүрслэх урлагийн төрөлд:

1.12ж анги Минжин-Алтан медаль
2.12ж анги Чулуудай-Мөнгөн медаль
3.12ж анги Өлзийжаргал-Хүрэл медаль
4.12ж анги Цэнгүүн-IV 
5.11г анги Мандухай-Хүрэл медаль буюу 3-р байранд орж тус тус нийслэлд өрсөлдөх эрхээ өнөөдөр гардан авлаа.
 

Эмэгтэй технологоор 
Бямбанаран-Хүрэл медаль авч орж нийслэлд өрсөлдөх эрхээ өнөөдөр гардан авлаа.
Ийнхүү баг хамт олноороо идэвхтэй оролцсон гэж ШУТАСургууль маань Дүүргийн техник технологийн олимпиадын Багийн оноогоор III-р байранд орж өргөмжлөл авлаа.

 

Биологийн олимпиад:

СБД-н биологийн олимпиадад 12-р ангийн 2 сурагч бэлтгэж оролцсоноос 12е ангийн сурагч С.Дөлгөөн 3, 12б ангийн сурагч И.Нинжбадгар 16-д орсон байна. одоо гүйцэтгэлийн хувиараа нийслэлд жагсаж байж эцсийн дүн мэдээ гарна.

 

Нийгмийн ухааны олимпиад:

12ё ангийн сурагч Э.Эрдэнэсувд Нийгмийн ухааны дүүргийн олимпиадад 4-р байранд амжилттай оролцож нийслэлд орох эрхээ авлаа.

 

Физикийн олимпиад:

Дүүргийн физикийн олимпиадад 11а ангийн сурагч Н.Ану, 11в ангийн сурагч Л.Цэдэнсодном, 12б ангийн сурагч Н.Зөв-үйлст, Н.Дэлгэрсүрэн, Б.Болорчулуун нар амжилттай оролцож Нийслэлийн олимпиадад оролцох эрхээ авлаа. 

 

Англи хэлний олимпиад:

СБДүүргийн англи хэлний олимпиадад 12а ангийн сурагч Эрдэнэбаяр 4-р байранд орж нийслэлд орох эрхээ авлаа. 

 

Орос хэлний олимпиад: 

СБДүүргийн орос хэлний олимпиадад 12г ангийн сурагч З.Биндэрьяа 1-р байр, 12г ангийн сурагч Б.Буянбилэг, 12ё ангийн сурагч Н.Төгөлдөр, Н.Маквала нар нийслэлд орох эрхээ авлаа. 

 

НИЙСЛЭЛИЙН ОЛИМПИАД

 

Нийслэлийн гар зургийн VII олимпиадад ШУТАС-ийн 11г ангийн сурагч Т.Мөнхжин, Т.Энхжин 1-р байр алтан медаль, 11г ангийн сурагч Г.Содбилэг 2-р байр мөнгөн медаль,12ж ангийн сурагч Б.Гантулга 3-р байр хүрэл медаль хүртлээ, 52-р сургуулийн 11г ангийн сурагч М.Нандинхүслэн 2-р байр мөнгөн медаль хүртсэн олон сайхан амжилтуудын эзэд боллоо.

 

Улсын чанартай нэрэмжит уралдаан тэмцээн

Солонгосын UNIST-ийн Математикийн 2-р, физикийн анхдугаар уралдаан

Д.Буянбат 12г БНСУ-ын UNIST-д оюутан элсүүлэх тэтгэлэгт хөтөлбөрийн шалгаруулалт Мөнгөн медаль Н.Ану 12б БНСУ-ын UNIST-д оюутан элсүүлэх тэтгэлэгт хөтөлбөрийн шалгаруулалт Шагналт байр Г.Эрдэнэт-Од 12б БНСУ-ын UNIST-д оюутан элсүүлэх тэтгэлэгт хөтөлбөрийн шалгаруулалт Шагналт байр Э.Жамбалдорж 12б БНСУ-ын UNIST-д оюутан элсүүлэх тэтгэлэгт хөтөлбөрийн шалгаруулалт Шагналт байр Н.Анхбаяр 12б БНСУ-ын UNIST-д оюутан элсүүлэх тэтгэлэгт хөтөлбөрийн шалгаруулалт Шагналт байр Мөнх-Оргил 12б БНСУ-ын UNIST-д оюутан элсүүлэх тэтгэлэгт хөтөлбөрийн шалгаруулалт Шагналт байр

 

Улаанбаатар Эмпати сургуулийн байгалийн ухааны нэрэмжит олимпиад

2015 оны 11-р сарын 21-ны өдөр улсын хэмжээнд явагдсан байгалийн ухааны нэрэмжит олимпиадад Манай сургуулийн 12б ангийн сурагч Болорчулуун Мөнгөн медаль, Дэлгэрсүрэн хүрэл медаль авч өндөр амжилт үзүүллээ. Мөн тус олимпиадад оролцсон байна.

Математик

Дундговийн Н.Өлзий багшийн нэрэмжит олимпиадад амжилттай оролцож 12б ангийн сурагч Б.Болорчулуун, Н.Зөв-Үйлст нар алт, хүрэл медаль хүртсэн байна.

 

Мэдээлэлзүй

ШУТАС-ийн робот технологийн баг ШУТИС-ийн холбооны сургуулиас зохион байгуулсан "Автомат робот-2015" уралдаанд Хөлбөмбөгийн төрлөөр 2-р байр эзлэв. 

 

Хүснэгтээр:

д/д

Овог, Нэр

Анги

Шагнал

Уралдааны нэр

Математик

1.

Н.Зөв-үйлст,

12б

Шагналт байр, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

2.

Н.Дэлгэрсүрэн,

12б

Шагналт байр, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

3.

Б.Болорчулуун

12б

Шагналт байр, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

4.

М.Батбилэг

багш

1-р байр, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

Техник технологийн олимпиад

Дүрслэх урлагийн төрөлд

5.

Минжин
 

12ж анги

Алтан медаль, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

6.

Чулуудай
 

12ж анги

Мөнгөн медаль, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

7.

Өлзийжаргал-
 

12ж анги

Хүрэл медаль, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

8.

Цэнгүүн
 

12ж анги

IV-байр, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

9.

Мандухай

11г анги

Хүрэл медаль, Нийслэлд орох эрх

 

Эмэгтэй технологоор 

10.

Бямбанаран

12ж анги

Хүрэл медаль

СБД-ийн олимпиад

 

ШУТАСургууль

багаараа

III-р байранд

СБД-ийн олимпиад

Биологийн олимпиад

11.

С.Дөлгөөн

12е анги

3-р байр, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

12.

И.Нинжбадгар

12б анги

16-р байр, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

Нийгмийн ухааны олимпиад

13.

Э.Эрдэнэсувд

12ё анги

4-р байр, Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

Физикийн олимпиад

14.

Н.Ану

11а анги

Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

15.

Л.Цэдэнсодном

11в анги

Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

16.

Н.Зөв-үйлст

12б анги

Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

17.

Н.Дэлгэрсүрэн,

12б анги

Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

18.

Б.Болорчулуун

12б анги

Нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

Англи хэлний олимпиад

19.

Эрдэнэбаяр

12а анги

4-р байр, нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

Орос хэлний олимпиад

20.

З.Биндэрьяа

12г анги

1-р байр, нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

21.

Б.Буянбилэг

12г анги

Шагналт байр, нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

22.

Н.Төгөлдөр

12ё

Шагналт байр, нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

23.

Н.Маквала

12ё

Шагналт байр, нийслэлд орох эрх

СБД-ийн олимпиад

Нийслэлийн олимпиад

Нийслэлийн гар зургийн VII олимпиад

 

24.

Т.Мөнхжин

11г анги

1-р байр алтан медаль,

Улсад орох эрх

25.

Т.Энхжин 

11г анги

1-р байр алтан медаль,

Улсад орох эрх

26.

Г.Содбилэг

11г анги

2-р байр мөнгөн медаль,

Улсад орох эрх

27.

Б.Гантулга

12ж анги

3-р байр хүрэл медаль

Улсад орох эрх

НЭРЭМЖИТ ОЛИМПИАД, УРАЛДААН, ТЭМЦЭЭН

Улаанбаатар Эмпати сургуулийн байгалийн ухааны нэрэмжит олимпиад

28.

Б.Болорчулуун

12б анги

Мөнгөн медаль, 2015-11-21

Улсын уралдаан

29.

Н.Дэлгэрсүрэн

12б анги

хүрэл медаль  , 2015-11-21

Улсын уралдаан

30.

Мөнх-Оргил

12б анги

Шагналт байр, 2015-11-21

Улсын уралдаан

31.

Н.Зөв-үйлст

12б анги

Шагналт байр, 2015-11-21

Улсын уралдаан

32.

Нинжбадгар

12б анги

Шагналт байр, 2015-11-21

Улсын уралдаан

33.

Батбилэг

12б анги

Шагналт байр, 2015-11-21

Улсын уралдаан

34.

Буянбат

12б анги

Шагналт байр, 2015-11-21

Улсын уралдаан

35.

Молом

12б анги

Шагналт байр, 2015-11-21

Улсын уралдаан

Солонгосын UNIST-ийн Математикийн 2-р, физикийн анхдугаар уралдаан

36.

Д.Буянбат

12г анги

Мөнгөн медаль, 2015-10-5

Улсын уралдаан

37.

Н.Ану

11а

Шагналт байр, 2015-10-5

Улсын уралдаан

38.

Г.Эрдэнэт-Од

11в

Шагналт байр, 2015-10-5

Улсын уралдаан

39.

Э.Жамбалдорж

11в

Шагналт байр, 2015-10-5

Улсын уралдаан

40.

Н.Анхбаяр

12б

Шагналт байр, 2015-10-5

Улсын уралдаан

41.

Мөнх-Оргил

12б

Шагналт байр, 2015-10-5

Улсын уралдаан

 

 

ШИНЖЛЭХ УХААН ТЕХНОЛОГИЙН АХЛАХ СУРГУУЛЬ ЭЛСЭЛТЭЭ АВЧ ЭХЭЛЛЭЭ.

Нийтэлсэн: 2017-05-24 00:00:00

ШУТАС-ийн ахлах сургуулийн дизайн, технологийн ЗАН-ийн сургалтын үйл ажиллагаанд зориулж 3D принтер авна.

Нийтэлсэн: 2016-12-26 00:00:00

Багш, сурагчийн сургалтын зар

Нийтэлсэн: 2016-12-19 00:00:00

Урлагийн наадмын хуваарь гарлаа

Нийтэлсэн: 2016-12-13 00:00:00

Багш, удирдах ажилтнуудын заавал судлах хууль, дүрэм, журам

Нийтэлсэн: 2016-11-18 00:00:00

Элсэлтийн бэлтгэл сургалтанд бүртгэж эхэллээ.

Нийтэлсэн: 2016-03-30 00:00:00

Геологи, уул уурхайн сургуулийн элсэлт авах мэргэжлүүд

Нийтэлсэн: 2016-01-29 00:00:00

Мэдээлэл, холбооны технологийн сургуулийн элсэлт авах мэргэжлүүд

Нийтэлсэн: 2016-01-29 00:00:00

Барилга, архитектурын сургуулийн элсэлт авах мэргэжил

Нийтэлсэн: 2016-01-29 00:00:00

Эрчим хүчний сургуулийн элсэлтийн талаархи мэдээлэл

Нийтэлсэн: 2016-01-29 00:00:00

Механик, тээврийн сургуулийн мэргэжлийн жагсаалт

Нийтэлсэн: 2016-01-29 00:00:00

Хэрэглээний шинжлэх ухааны сургуулийн элсэлт авах мэргэжлүүд

Нийтэлсэн: 2016-01-29 00:00:00

Нийслэлийн боловсролын салбарт мөрдөгдөж буй хууль, тогтоомжийн жагсаалт

Нийтэлсэн: 2015-11-25 00:00:00

Машины эд анги улсын олимпиад 2015

Нийтэлсэн: 2015-03-12 00:00:00

ЗУРАГ ТӨСЛИЙН АВТОМАТЖУУЛСАН СИСТЕМИЙН CAD/CAE/CAM БАГА ОЛИМПИАД

Нийтэлсэн: 2015-11-25 00:00:00

Байгалийн ухааны лабораторын багаж хэрэгсэл худалдан авна.

Нийтэлсэн: 2015-12-18 00:00:00

Сурагчийн үнэмлэх нь 40 төрлийн үйлдэл хийх боломжтой

Нийтэлсэн: 2015-03-12 00:00:00

ШУТАС-ийн 12б ангийн сурагч Бумбаяр гимнастикчдийн олон улсын тэмцээнээс багаараа таван медаль хүртжээ.

Нийтэлсэн: 2015-03-12 00:00:00

ЭЕШ-ын шалгуулагчдын бүртгэл 2015 оны 4 дүгээр сарын 20-ны орой 18:00 цагт дуусна.

Нийтэлсэн: 2015-03-12 00:00:00

Хөгжүүлсэн: Е-Нээлттэй Институт, Мэдээллийн технологийн төв.